Den dětské onkologie

15. 2. 2024

Šířit povědomí o problematice dětské onkologie, detabuizovat onkologická onemocnění dětí, představit pokroky v léčbě, a především vzdát hold všem dětským pacientům a vzpomenout na ty, kterým se v boji se zákeřným protivníkem nepodařilo zvítězit. To jsou hlavní cíle mezinárodního Dne dětské onkologie, který se připomíná se po celém světě. Jednou z forem zvýšení povědomí o Dni dětské onkologie je distribuce jeho symbolu – zlaté stužky. „Zlatá je barva síly, odvahy a odolnosti a je symbolickou barvou dětské rakoviny. Zakoupením zlaté stužky lidé podpoří Šanci a hematoonkologii na dětské klinice olomoucké fakultní nemocnice.

Dne dětské onkologie proběhne také v Olomouci. Chystáme bohatý program pro naše malé pacienty na Dětské klinice.

Symbolem Dnů dětské onkologie jsou zlaté stužky, ty budou prodávány za symbolickou cenu ve Fakultní nemocnici Olomouc a na dalších místech v Olomouci od 5. do 15. února. Jejich koupí lze podpořit dětské hematoonkologické pacienty na Dětské klinice FN Olomouc.

I v letošním roce můžete přispět nákupem tzv. virtuální stužky. Jednoduše, rychle a elegantně pomocí platformy Darujme.cz.

Děkujeme všem, kteří si tento den vzpomenou na onkologicky nemocné děti a jejich rodiny.

Kde můžete zlaté stužky zakoupit?

SanceOlomouc.cz