Rekondiční pobyty

Letní a zimní rekondiční pobyty pro onkologicky léčené a chronicky nemocné děti a jejich sourozence pořádáme již od roku 1993. Děti po onkologické léčbě se jich účastní po ukončení tzv. udržovací léčby, sourozenci s námi jezdí i v době probíhající léčby.

Hlavním cílem těchto pobytů je urychlit celé rodině cestu k tělesnému i duševnímu uzdravení a zjednodušit tak návrat do běžného života. Nemoc totiž nezasáhne jen do života samotného dítěte, ale i do fungování celé jeho rodiny. Děti, které si prošli léčbou, se spolu setkávají, mluví se svými vrstevníky o nemoci, navazují vztahy a vznikají tak nerozlučná celoživotní přátelství. Tým táborových vedoucích je složen nejen z lékařů, sestřiček a rodičů, ale zejména z bývalých pacientů po úspěšné onkologické léčbě, kteří na rekondiční pobyty jezdili před lety jako děti.

Víkendové pobyty
Kromě ozdravných táborů pořádáme také víkendové pobyty pro rodiny s dětmi.

Zahraniční ozdravné pobyty
Naše organizace jako první v ČR navázala mezinárodní spolupráci, která trvá dodnes. Stali jsme se členy celosvětové organizace ICCPO a více než 30 se naši pacienti účastní zahraničních pobytu v irském Baretstown Gang Campu, který založil slavný herec Paulem Newman.

Přehled konaných rekondičních pobytů
Od roku 1993 až do současnosti. Pro přehlednou tabulku v PDF klikněte sem.

SanceOlomouc.cz